OBWODNICA SANOKA: Inwestycja niemal na finiszu

Krajobraz wokół budowanej obwodnicy Sanoka jest nie do poznania. tam gdzie kiedyś były doliny są wzniesienia, a tam gdzie były wzniesienia, jest piękna równina. Ogrom prac już włożony w inwestycję widać jak na dłoni. Niebawem przekonamy się o tym, ruszając nowym traktem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia bogatej fotogalerii, również ujęć lotniczych!

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 8 lipca globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 64,02%, branży mostowej – 79,05% , tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 57,49%

Z niecierpliwością czekamy na finał prac. Obwodnica za kilkanaście tygodni będzie gotowa, a środki na ten cel zabezpieczono z różnych źródeł. Teraz otwarcie miasta, chociażby dla inwestycji czy uwolnienie centrum od nadmiernego ruchu samochodowego, staje się faktem – mówi poseł Piotr Uruski.

Budowa nowej Obwodnicy Sanoka ma duże znaczenie dla poprawy jakości regionalnych powiązań komunikacyjnych, jednocześnie inwestycja ma pomóc wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, co poprawi komfort życia mieszkańców Sanoka.

źródło: esanok.pl

Share |